10 نکته در مورد تبلیغ برند

10 نکته در مورد تبلیغ برند

 

فرمان اول. تمایز

اگر تصمیمی بگیرید از ایده دیگران برای ایجاد برند خودتان کپی برداری کنید، نه تنها وجهه خود را نیز از دست خواهید داد، بلکه به رشد برند رقیب تان کمک خواهید نمود.

فرمان دوم. ثبات

به نظر دکتر برند، برندسازی و تبلیغ در مورد برند تنها هنگامی مؤثر است که از رنگ ها و آهنگ یکسان، یک اسم و یک نماد در کلیه اقلام و روش های تبلیغاتی استفاده شود. شاید این توصیه بسیار بدیهی به نظر برسد. ولی حتی شرکت هایی چون صایران زمانی این اصل را نادیده گرفتند.

فرمان سوم. تکرار

بله؛ درست متوجه شدید. نظر دکتر برند بر این است که تا می توانید تکرار کنید. هر چه می توانید بیشتر شعارها، اخبار، رنگ ها، تم ها، ارزش ها و دیگر عناصر هویت ساز خودتان را برای مخاطبتان تکرار کنید.

فرمان چهارم. پررنگ تر از قبل

یک برند باید نماد موضوعی مشخص باشد و ذهن مخاطب با دیدن برند باید بلافاصله آن را با یک محصول خاص پیوند دهد. ایرانسل مثال خوبی برای تأیید این موضوع است. سعی نکنید در ابتدا بزرگتر شدن و پررنگ شدن را با توسعه در بازارهای دیگر ایجاد کنید.

فرمان پنجم. پافشاری

برخی مدیران علاقه دارند یک برند را بسیار زودتر از موعد تغییر داده و برند جدیدی را جایگزین کنند. به نظر دکتر برند، عنصر مرکزی یک برند را تنها به خاطر اینکه دلتان را زده است، تغییر ندهید. اگر یک برند موفق است تا ده ها سال می تواند موفق باقی بماند. صابون سیو از ابتدا تاکنون تولیدات خود را با یک شعار و کیفیت عرضه نموده است.

فرمان ششم. اشانتیون و هدیه تبلیغاتی

به نظر دکتر برند در ایران هرچه بیشتر مردم برند شما را ببینند شما بیشتر می توانید از مزایای دیده شدن برند خودتان بهره ببرید و این مزایا به صورت تصاعدی افزایش می یابد. هدایای تبلیغاتی همراه با برند شما به خریداران بالقوه راه کم هزینه ای است برای اینکه حضور مستمر خودتان را به آن ها گوشزد کنید. شرکت قطعات یدکی فایتون قطعه از یک قهوه آماده در کنار محصولات در هر جعبه به این منظور استفاده کرده است.

 فرمان هفتم. آسان کردن معرفی برند

کاری کنید تا مشتریان و یا مخاطبان به راحتی بتوانند از شما تعریف کرده و کالای شما را به دیگران معرفی و توصیه کنند. اجازه دهید آوازه برندتان همه گیر شود. فرهنگ ایرانیان برای این کارها بسیار مناسب است.

فرمان هشتم. تغییر به موقع

برخی از مواقع باید یک جهش در برند ایجاد کرد. این نیاز هنگامی بروز می کند که وضعیت فیزیکی شرکت و یا محصول شما تغییر کند. به عنوان مثال شرکت فراگستر در بازار دوربین مدار بسته پس از توسعه دفتر کار خود و راه اندازی واحدهای تخصصی خدمات پس از فروش این کار را انجام داد.

فرمان نهم. حفاظت برند

با ثبت برند، شما می توانید تا حدی هویت برند خود را حفاظت کرده اید. هرگز اجازه ندهید برند شما به یک عبارت فراگیر و ژنریک مبدل گردد. شاید برخی مدیران از این موضوع استقبال کنند اما در بلند مدت باعث مرگ سودآوری برند برای شما در بازار می شود.

فرمان دهم. خلاقیت

استفاده از یک عروسک، یک قطعه موسیقی و یا طرح در مکان های غیرمعمول مثل دستشوئی می تواند توجه زیادی برانگیزد! خواهش می کنم همه فکر خود را در مورد خلاقیت سراغ دستشویی نبرید! اما این موضوع هنوز توسط شرکتی اتفاق نیوفتاده است.

امیدوارم این شیوه مقاله نویسی برای شما مخاطبان عزیز مفید واقع بشود.

JoomShaper