بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام

 همان طور که قبلا اشاره شده است، در سالیان اخیر شبکه های اجتماعی رشد فزاینده ای در توسعه کسب و کارها در ایران داشته اند. فیس بوک، لینکدین، گوگل پلاس، توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی در افزایش برندسازی شرکت ها نقش پر رنگی را اجرا کرده اند.
یکی دیگر از شبکه های اجتماعی که برای ارتباط با مشتریان بالقوه و همچین حفظ وفاداری با مشتریان قدیمی بکار می رود وب سایت اجتماعی اینستاگرام است. این شبکه اجتماعی به سرعت در حال افزایش کاربران خود است و تا به امروز در آپریل 2014 هستیم به مرز 200 میلیون نفر رسیده است.

نکته ای که در بازاریابی از طریق اینستاگرام وجود دارد این است که بازاریابی بصری در این شبکه اجتماعی بکار می رود. بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی خصوصا توییتر که بازاریابی محتوا را می توان در دستور کار ارتقا محصولات و خدمات شرکت قرار داد، در اینستاگرام از بازاریابی بصری استفاده می کنیم.

تحقیقات نشان داده است که کاربران اینترنتی توجه ویژه ای به تصاویر نسبت به مطالب ارسال شده دارند و از همین رو بازاریابی بصری قدرت بالاتری در جذب کاربران می تواند ایفا کند. فقط باید به یاد داشته باشید که در اینستاگرام نکاتی همانند تگ ها، محتوا، و خصوصا محل موقعیت عکس خود را درج کنید تا مشاهده کنید چه تحولی در کسب و کار خود ایجاد می توانید کنید.

اگر از اینستاگرام می خواهید استفاده کنید حتما آدرس وب سایت خود را در هنگام بیوگرافیخود یادداشت کنید تا کاربران بتوانند به وب سایت ورود پیدا کنند و از همین فرصت برای سئو سایت خود بهره مند می شوید. ضمنا در هنگام طراحی وب سایت می توانید لینکی را به صفحه اینستاگرام شرکت خود نیز قرار دهید.

JoomShaper